جمعه 22 آذر 1398  05:48 ب.ظ

·        داشتن صداقت، پاكدستی، عمل به وعده ها، پرهیز از دادن وعده های خارج از وظایف قانونی، توجه به مردم و تلاش برای وضع قوانینی كه به رفاه اجتماعی، توسعه اقتصادی و بهبود معیشت مردم بینجامد، است.

·        انتخابات همیشه از جایگاه و اهمیت خاصی در كشور و برای مردم برخوردار بوده است و تجربه ادوار گذشته نشان می دهد مردم نسبت به این عرصه نگاه و حساسیت ویژه ای داشته و با حضور حداكثری اتحاد، همدلی و همبستگی خود را به اوج رسانده اند.

·        انتظار مردم از یك نماینده تا اندازه ای با وظایف و اختیارات او كه همان قانون گذاری و نظارت برکلیه  امور کشور است و این فاصله به متفاوت بودن انتخاب دامن زده است. سبك و روش انتخاب نمایندگان مجلس در ادوار گذشته و نهادینه شدن این روش ، متفاوت بودن انتخاب براساس خاص بودن و شخصی بودن انتظارات شكل گرفته و باعث شده این موضوع بر انتخاب مناسب و صحیح سایه بیفكند.همین انتظارات متفاوت منشا بسیاری از قول، قرارها و وعده های غیر عملی و فرا قانونی از سوی برخی نامزدها كه بدنبال جلب نظر مردم هستند، شده است.

·        نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی به جای پرداختن به موضوعات اساسی و كلان كشوری و توسعه حوزه انتخابیه كه به نفع مردم است، بیشتر انرژی و توان خود را در مسیر دیگری برای تحقق خواسته های فردی می كند.

·        انتظار از یك نماینده اصلح اینكه به كارهای كلان کشور اشراف داشته و  برای افزایش اشتغال جوانان و  بهبود معیشت مردم  واقشار تحصیلكرده و توسعه همه جانبه کشور گام بردارد.

·        بیكاری امروز دغدغه همه مردم و خانواده ها است و رفع این مشكل با ایجاد كارگاه های تولیدی، صنعتی و كشاورزی می تواند، انجام گیرد. بنابراین یك نماینده خوب باید تلاش كند با وضع قوانین لازم در این عرصه  و پیگیری نظارت بر اجرای آن، مشكلات را از میان بردارد. قانون گذاری و نظارت و اجرایی كردن طرح هایی كه امنیت اجتماعی، اقتصادی شهروندان، حكومت و حرمت بین المللی را در برداشته باشد از وظایف و شاخصه های اصلی یك نماینده است.

·        نماینده باید شجاع، نترس، باهوش، باسواد، خوش سیما،

·        دارای روابط عمومی كارآمدو  قدرت بیان بالا و شیوا .

·        توجه جدی به خواسته های مردم در طول دوران وكالت خود .

·        مهمترین انتظار مردم از یك نماینده صداقت و عمل به وعده ها، مردم داری.

·         ندادن وعده های دروغ و رفع مشكلات اساسی از طریق قانون گذاری درست است.

·         با تقوی بودن، گام برداشتن در مسیر ولایت، شجاعت، تخصص و آگاهی به وظایف خود،  تلاش و دلسوزی ، از دیگر ویژگی های یك نماینده توانا و اصلح و مورد تایید مردم است.

·        لبیك به ندای رهبری، تجدید بیعت با آرمان های امام، رهبری و خون شهدا و نشان دادن وحدت،تلاش و  همدلی مردم ایران از دستاوردهای حماسه بزرگ هفتم اسفند است.

·         یك نماینده باید شان اصلی نمایندگی كه همان قانون گذاری و نظارت است را حفظ كند و به جایگاه اصلی خود برساند و به موضوعات اصلی و حساس كشور و ملی بپردازد.

·         عملگرا و توانمند بودن، تخصص و داشتن قدرت چانه زنی بالا از ویژگی های بارز و مهم یك نماینده است،

·        و مهمترین دستاورد مشاركت مردم در انتخابات تحقق شعار سال یعنی همدلی و همزبانی ملت و دولت است.

·        یك نماینده باید در راستای اهداف مردم و خواست اكثریت كه به او رای داده اند حركت كند و در مقابل دولت كه برخواسته از آرای اكثریت مردم است نایستد و همكار و كمك كار خوبی برای دولت در تحقق توسعه و آبادانی كشور باشد البته مشفقانه و دلسوزانه دولت و عملكرد آن را به خوبی  نقد كند. 

·        كشور و اداره آن از آن ملت است و این مردم هستند كه حاكمان را از بالاترین رده تا سطوح پایین مستقیم و غیرمستقیم انتخاب می كنند و این نشان دهنده جایگاه مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم سالاری دینی است.

·        انتظار از یك نماینده این است كه به مردم زجر كشیده و محروم كمك كند و فقط مختص به یك گروه خاص و اطرافیان خود نباشد.

·        نماینده باید صداقت داشته باشد آن هم در گفتار و عمل، به وعده های خود جامعه عمل بپوشاند و صدای مظلومیت مردم را به گوش مسئولان ارشد نظام برساند. 

·        دلسوزی و شجاعت، تعهد و اهتمام به قانون گذاری،  نظارت بز تصمیمات و عملکرد  مجریان ، همسو و همفكر بودن با حاكمیت، نظام و قانون اساسی از ویژگی های یك نماینده توانا و اصلح است.

·        دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه هفتم اسفند به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار می شود.

  


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 23 تیر 1399
نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات